Oznaczenia rurociągów i zawieszki do zaworów

Oferujemy profesjonalne rozwiązania w zakresie znakowania rur pozwalające zachować zgodność ze wszystkimi normami, w tym najnowszą międzynarodową normą ISO 20560, oraz wspieramy przedsiębiorców w działaniach na rzecz  światowej klasy bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Międzynarodowy standard znakowania rurociągów technologicznych ISO-20560 

Ogłoszony w 2020 roku standard ISO 20560 jako pierwszy w historii wprowadza międzynarodowe zasady tworzenia oznakowań bezpieczeństwa dla rurociągów i zbiorników, ujednolicając wzory graficzne, sposoby kodowania kolorystycznego substancji i zasady umieszczania informacji. 

Dzięki unormowaniu systemu i procedur oznakowania zbiorników i rurociągów w sposób konsekwentny i globalny identyfikacja zagrożeń płynących z systemu w każdego rodzaju fabryce używającej ISO 20560 będzie jednolita i zrozumiała. Zarówno pracownicy na stale zatrudnieni, jak również pracownicy firm zewnętrznych, świadczący różnorodne usługi a także w sytuacjach zagrożenia służby ratunkowe spotkają się z czytelnym i zrozumiałym systemem oznaczeń.

Oferujemy znaczniki rur wykonane na zamówienie wg potrzeb zakładu oraz pomagamy w doborze optymalnego systemu oznaczania. Możemy dostarczyć oznaczenia rurociągów w dowolnym kolorze z dowolnym nadrukiem wykraczającym poza standardowe rozwiązania. Posiadamy także drukarki do samodzielnego wykonywania znaczników rurociągów 

Nasze znaczniki są wykonane z trwałych materiałów, z warstwą samoprzylepną lub bez niej, w każdej kolorystyce i z dowolnym symbolem ostrzegawczym oraz informacjami technicznymi.

Ogranicz liczbę wypadków, zwiększ wydajność

Celem stosowania znakowania rur jest zapewnienie szybkiego rozpoznawania medium w rurociągu, kierunku przepływu i związanych z tym zagrożeń. Znakowanie rur najlepiej stosować w połączeniu z właściwymi metodami pracy, instrukcjami i środkami zapobiegania wypadkom oraz szkoleniami. Właśnie podczas szkoleń można nauczyć się właściwej reakcji po rozpoznaniu medium w rurociągu – na przykład w przypadku wycieku.

Prawidłowo wykonane oznakowanie rurociągów, zbiorników i zaworów niesie szereg korzyści:

ratowanie życia – nieoznakowane rury i zawory mogą stanowić zagrożenie dla pracowników, wykonawców i ratowników;

obniżanie kosztów – dobrze oznakowane rurociągi to niższe ryzyko kosztownych pomyłek;

osiąganie wyższej produktywności – znaczniki rur od razu informują pracowników, kiedy i gdzie podjąć interwencję;

zwiększanie wydajności pracy – przyspieszenie rozpoznawania medium w rurociągu przez ekipy remontowe i wykonawców zewnętrznych;

poprawa zgodności z przepisami – z normą ISO 20560 i standardami krajowymi lub zakładowymi.

Trwała identyfikacja rur w każdym miejscu

Znaczniki rur są nośnikami istotnych informacji w miejscach, gdzie potrzebny jest do nich dostęp. Na podstawie testów w naszych własnych laboratoriach przeprowadzanych przy użyciu znormalizowanych metod oferujemy znaczniki rur do zastosowań wewnętrznych, zewnętrznych i zewnętrznych+ o trwałości do 10 lat w trudnych warunkach zewnętrznych.

Więcej informacji na temat znaczników rurociągów wg nowej normy ISO 20560  - kliknij

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password