Lockout Tagout - urządzenia blokujące zapewniające bezpieczeństwo pracownikom

Każdego roku tysiące pracowników umiera lub doznaje obrażeń podczas wykonywania napraw lub konserwacji urządzeń i maszyn przemysłowych. Wiele z tych wypadków spowodowanych jest niewystarczającym zabezpieczeniem źródeł energii. W Europie istnieją jednak przepisy wymagające wyłączenia i zablokowania („lockout”) wszystkich źródeł energii podczas serwisowania lub naprawy maszyn.

Na czym to polega?

System Lockout/Tagout  to zestaw określonych procedur bezpieczeństwa polegających na odłączeniu od urządzenia źródła energii na okres prowadzenia prac konserwacyjno-naprawczych. Jego celem jest ochrona pracowników przed zagrożeniami powodowanymi przez maszyny podłączone do źródła energii lub prąd elektryczny.

Dlaczego należy stosować system Lockout/Tagout?

Bezpieczeństwo pracy podczas konserwacji, czyszczenia lub napraw.

Zapobieganie urazom

Zapobieganie uszkodzeniom

Zapobieganie popełnianiu błędów.

Jest to procedura, która wyraźnie informuje o ryzyku w miejscu pracy

Znaki bezpieczeństwa BHP 

Oferta Brady to także znaki BHP zgodne z najnowszymi standardami i normami ISO w różnych wersjach dostosowanych do różnych środowisk pracy np. znaki samoprzylepne, tablice, znaki magnetyczne itd. Znaki bezpieczeństwa to doskonałe rozwiązanie pozwalające błyskawicznie przekazać istotne informacje w miejscu pracy. 

Oznakowania rurociągów, zbiorników i zaworów

Prawidłowa, wyraźna i czytelna identyfikacja rurociągów wskazująca zawartość i kierunek przepływu poprawia wydajność i bezpieczeństwo pracy. Oznakowanie rurociągów, zbiorników, zaworów usprawnia serwis pomagając personelowi w odnajdywaniu rur, które wymagają serwisowania i zaworów, które muszą zostać zamknięte. Oprócz zwiększania wydajności oznaczenia pomagają unikać wypadków, ostrzegając pracowników, wykonawców i osoby udzielające pierwszej pomocy o niebezpiecznych zawartościach.

Oferujemy znaczniki rur wg najnowszej światowej normy ISO20560 oraz w innych standardach i poziomach jakości do zastosowań wewnętrznych, zewnętrznych i zewnętrznych+ o trwałości do 10 lat w trudnych warunkach zewnętrznych. Oznaczenia wykonujemy na zamówienie, aby móc jak najlepiej dostosować je do potrzeb zakładu. 

Etykiety kalibracyjne

Proste, powszechne i skuteczne rozwiązanie do oznaczenia daty przeglądu narzędzi, urządzeń, armatury i innych elementów wymagających okresowych kontroli. Etykiety kalibracyjne dostępne w postaci samoprzylepnych okrągłych etykiet wykonanych z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych, promieni UV, wodę, smary, oleje, co zapewnia ich czytelność niezależnie od warunków. 

Oznaczenia kontroli i przeglądów sprzętu

Jedna z najlepszych praktyk w oznaczaniu kontroli i przeglądów sprzętu to system kontrolek tzw. Scafftag. Połączenie uchwytów mocowanych na stałe na sprzęcie oraz wkładek do wpisywania informacji i przeglądzie to system, który  informuje o aktualnym stanie bezpieczeństwa każdego rodzaju sprzętu w miejscu użytkowania każdemu, kto chce użyć określonego urządzenia. Na wkładce wpisuje się dane o przeglądzie, datę kontroli, dane osoby przeprowadzającej kontrolę. Jeśli kontrola wykaże, że sprzęt jest wadliwy, inspektor wyjmuje wkładkę, pozostawiając na urządzeniu uchwyt z informacją „Nie używać”. W ten sposób Scafftag pomaga zapobiegać kosztownym wypadkom w miejscu pracy wynikającym z użycia niesprawnego sprzętu.

Zawieszki są dostępne dla prawie każdego narzędzia lub sprzętu, w tym drabin, rusztowań, wiertarek, pojazdów i silników. Zarówno uchwyty, jak i wyjmowane wkładki są wysoce konfigurowalne i mogą wspierać standaryzację procedur kontroli. Kod QR można wydrukować na wkładkach lub uchwytach, aby aktywować cyfrowy przepływ inspekcji wraz z zarządzaniem i planowaniem inspekcji i automatycznym generowaniem raportów.

Oznaczenia logistyczne obszarów magazynowych i hal

Wyraźne oznakowanie powierzchni magazynowych i produkcyjnych oraz ich kluczowych obszarów i ścieżek komunikacyjnych to postawa do stworzenia całkowicie bezpiecznego środowiska pracy. Wyraźnie oznaczone podłogi to praktyczne rozwiązanie pozwalające oddzielić ruch pieszy od ruchu pojazdów w magazynach lub strefach logistycznych.

Brady oferuje również pełen zakres potrzebnych dodatkowych metod znakowania:

- taśmy do znakowania podłóg o małym, średnim i dużym natężeniu ruchu 

- taśmy antypoślizgowe 

- taśmy odblaskowe i fluorescencyjne do znakowania maszyn, elementów kluczowych

- gotowe znaczniki w postaci strzałek, linii, kółek, narożników, cyfr, liter i innych znaków specjalnych

- słupki wygrodzeniowe 

- piankowe profile odbojniki ochronno-ostrzegawcze

Drukarki i etykiety

Brady oferuje szeroką gamę specjalistycznych urządzeń do identyfikacji i oznakowania. Drukarki termotranferowe gwarantujące wysoką jakość wydruku oraz doskonałej jakości materiały i kleje stosowane do produkcji etykiet zapewnieniają najwyższą jakość etykiet identyfikacyjnych dla wszystkich potrzeb przedsiębiorstwa lub instytucji.

Szeroka gama drukarek i etykiet od najmniejszych przenośnych drukarek etykiet po duże urządzenia do drukowania i naklejania etykiet Brady jest odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby i rosnące znaczenie oznakowania dającego pewność jednoznacznej identyfikacji we współczesnym świecie.

Narzędzia do kontroli rozlewów

Niekontrolowane rozlewy mogą mieć niszczycielski wpływ na środowisko, ludzi i przedsiębiorstwa w pobliżu miejsca zdarzenia, nie wspominając o przyszłości firmy, której dotyczą. Gotowość na ewentualne rozlewy stanowi dobrą praktykę zarządzania, a w wielu krajach także wymóg przepisów prawa. Odpowiednim przygotowaniom w tym względzie towarzyszyć powinny profesjonalne narzędzia, które zapobiegną wysokim kosztom grzywien, odszkodowań i sprzątania po wypadku.

Firma Brady oferuje wiele narzędzi do kontroli rozlewów występujących na lądzie, które mogą być stosowane zapobiegawczo lub naprawczo w celu pochłaniania lub zapobiegania rozprzestrzenianiu się rozlewów.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password